Základní zásady v těhotenství

Základní zásady v těhotenství

Těhotenství & ájurvéda

Nejdůležitější zásada, kterou byste si měly zapamatovat, je, že vaše štěstí a spokojenost v tomto období je asi tou nejlepší výživou, kterou můžete svému dítěti poskytnout.

Váš manžel by Vám měl v tomto období projevovat co nejvíce pozornosti a náklonnosti, co možná nejvíce zůstávat večer doma, pomáhat Vám a udržovat radostnou náladu a plni vaše přání.

Ideální cvičení je asi půlhodinová procházka, vhodné je i

Napsal

Číst více
Menopauza

Menopauza

MENOPAUZA

V Indii se na rozdíl od Západu menopauzální příznaky téměř nevyskytují, ale začínají se objevovat stále častěji u žen žijících západním stylem života. Popíšu Vám příběh dvou sester, které se narodily a vyrostly na venkově ve východní Indii. Je z knihy Zralá žena.

 India-Grace and strength wonderfully coexist in most Indian women that I met.• The Atlas of Beauty is published by Penguin on 26 September, priced £25. You can order it from the Guardian Bookshop for £21.25. Photograph: Mihaela Noroc
V dospělosti se jedna ze sester přestěhovala do Bombaje, kde žila západním stylem života a pracovala v managementu, zatímco druhá zůstala na vesnici, starala se

Napsal

Číst více
Ájurvéda pro ženy

Ájurvéda pro ženy

Ájurvéda pro ženy

Fotka uživatele Hormonální jóga.

Dárek pro absolventky kurzu hormonální jógy 

Tento e-book jsem sepsala, abych shrnula hlavní zásady vědy o životě ke zmírnění premenopauzálních příznaků.

Obsah:
🌺základní rozlišení jednotlivých typů
🌺zdravý menstruační cyklus jakožto předpoklad plodnosti
🌺menopauza
🌺základní příčina všech potíží s menstruačním cyklem a způsob řešení
🌺základní zásady stravování
🌺byliny pro zdravý hormonální systém
🌺detoxikace

Milé ženy, tento e-book Vám mohu

Napsal

Číst více
Endometrióza podle ájurvédy

Endometrióza podle ájurvédy

Endometrióza podle ájurvédy

Podle jedné moderní lékařské teorie k endometrióze zpravidla dochází, když se odtržené kousky děložní výstelky, místo co by odpluly pochvou z těla ven, pohnou směrem vzhůru a přilnou k pánevním břišním orgánům. To má obvykle za následek silné bolesti během periody, a tyto kousky tkáně, stimulovány měsíčními hormony začínají krvácet do dutiny břišní, a tím spustí zánětlivou reakci. To může vést k silným bolestem břicha, v nejhorším

Napsal

Číst více
Pět elementů v lidském těle a ve vztazích

Pět elementů v lidském těle a ve vztazích

Vztahy jsou jako stromy. A my nejsme jen správci, ale máme moc jako samá příroda.

Když se potkají dva lidi. Z jejích setkání, vznikne jiskra a z té jiskry vznikne semínko. Sémě stromu. Stromu který můžeme nazvat vztah.

Výsledek obrázku pro cuple

Vztah jenž je zaset do naších srdcí. Sémě onoho vztahu vyklíčí a dál roste jako strom. Základy vztahu, ať se jedná o jakýkoliv vztah je půdou pro veškerou zeleň. Když jsou základy

Napsal

Číst více
Menstruace z pohledu ájurvédy

Menstruace z pohledu ájurvédy

Menstruace z pohledu ájurvédy

Ženská menstruace je velmi důležitý projev univerzálního životního rytmu. Každý měsíc odchází z těla s neoplodněným vajíčkem také množství nepotřebného balastu. Je to vlastně takový měsíční generální úklid.

Z ájurvédské perspektivy není důvod, aby menstruační cyklus byl nepříjemný.

 

Život ženy by měl být každým okamžikem plný radosti a blaženosti. Jednoché změny ve stravě a životním stylu vedou k vytvoření rovnováhy.

 

O tom jak pohodově

Napsal

Číst více
Rozhovor s Dinah Rodriguez

Rozhovor s Dinah Rodriguez

Dinah Rodriguez přijíždí letos do ČR již potřetí

Dinah Rodriguez se narodila 13. května 1927 v Sao Paulu. Vystudovala psychologii a filozofii na univerzitě v Sao Paulu.  Po mnoha letech praxe a výuky v oblasti jógy vyvinula hormonální jógovou terapii pro ženy v menopauze. Poprvé ji představila v Brazílii, poté v USA a později v Evropě. Dinah Rodriguez přijíždí letos do ČR již potřetí a  stále

Napsal

Číst více
Ájurvéda a ženské zdraví

Ájurvéda a ženské zdraví

Ájurvéda a ženské zdraví

Podle ájurvédy je „ženská moudrost“ přírodní moudrostí, fungující hluboko uvnitř našich myslí a těl. Tato vrozená moudrost přírody vede naše tělesné funkce k dokonalé rovnováze, stejně jako podporuje všechny aspekty vesmíru v úplné harmonii.

To je model ženského zdraví v ájurvédě. Jsme přirozeně zdravé. Můžeme zůstat zdravé nebo znovu získat zdraví, přirozeně. Jednoduše musíme začít žít v souladu s vnitřní inteligencí, která organizuje naši mysl, tělo

Napsal

Číst více
Cesta k pravému ženství

Cesta k pravému ženství

Cesta k pravému ženství

Pro pravé působení ženy není bezpodmínečně nutné, aby smyslem jejího života bylo naplnění svazku manželského. Doplňování ženského a mužského principu, pasivního a aktivního působení, je možné i bez prožívání takového blízkého vztahu. Doplňování aktivního a pasivního principu probíhá všude, kde žijí muži a ženy.

Když každý dokáže na svém místě správně rozvíjet své dary a žena je ve svém čistém naladěni schopna přijímat a předávat dále světlé proudy, které zachycuje díky svému jemnějšímu naladění směrem nahoru, tak v každém takovém Společenství bude vždy správně působit souzvuk aktivního a pasivního principu.

Pokud jsme však obdařeni tím štěstím, že smíme najít blízkého člověka, který si ve svém naladěni nese přesné doplnění našeho temperamentu, musíme tento dar lidského souznění opatrovat a rozvíjet ho do krásy silné věrné lásky. Jedině takto prozářený vztah mezi mužem a ženou je schopen přetrvat nejen mnoho potíží, ale naopak, rozvíjí se stále do krásnější a zralejší podoby. V dnešní době však lidé už zapomněli ve svém životě prožívat vše celým svým srdcem; zapomněli, že člověk není jen lidské tělo, ale duch, který se projevuje jedině citovým prožíváním a tím si uzavřeli sv&e acute; čisté city, ztrácejíce možnost prožívat skutečný nádherný, láskyplný vztah muže a ženy.

Napsal

Číst více
Padání vlasů

Padání vlasů

Padání vlasů

Ztráta vlasů, která je známá jako alopacie je u žen docela běžná.  Některé ženy mají celkovou plešatost, jiné silné prořídnutí někdy i velké lysiny. Ženy zaznamenávají ztrátu vlasů zejména s věkem. Způsobuje ji dědičnost nebo jiné i jiné faktory. Nicméně, cvičení  hormonální jógy může padání vlasů zabránit nebo zcela vyléčit.

Napsal

Číst více